Polityka prywatności i cookies | Kontakt


Kefalonia

Kefalonia

Wyspa Kefalonia, zwana też Kefalinią lub Cefalinią (po grecku Κεφαλονιά), to niezwykle urokliwa wyspa, położona na Morzu Jońskim, będąca największą wyspą w archipelagu Wysp Jońskich. Kefalonia ma powierzchnię 781 kilometrów kwadratowych, tuż przy jej wschodnim wybrzeżu znajduje się wyspa Itaka, 20 km na północ – Lefkada, a około 30 km na południe – Zakynthos.
Kefalonia jest dość górzysta, jej najwyższy szczyt to góra Ainos, której mierzy 1627 m wysokości n.p.m.
W granicach administracyjnych Kefalonii jest też wyspa Itaka, łacznie te dwie wyspy zamieszkuje około 40 tys. mieszkańców.

Największa miejscowość a zarazem stolica Kefalonii to Argostoli, piękne miasteczko położone nad zatoką, które zamieszkuje ledwie 9 tys. mieszkańców.
Kefalonia słynie z licznych, przepięnych zatoczek i przylądków. Najbardziej znaną jest zatoka na której znajduje się najsłynniejsza plaża Kefalonii. Plaża Myrtos wielokrotnie zdobywała pierwsze miejsce, w konkursach na najpiękniejszą plaże Morza Śródziemnego.

Wczasy na Kefalonii

Większośc turystów na Kefalonii to osoby, które wybrały się tam indywidualnie – np. korzystając z tanich linii lotniczych bądź promu. Jedynie nieliczne, europejskie biura podróży oferują wczasy na Kefalonii. Tak się jednak składa, że od 2013 roku polscy turyści będą mogli się wybrać na Kefalonię, gdyż taki zorganizowany wypoczynek, zapowiedziało biuro Itaka oraz Grecos, a ceny wczasów zaczynają się juz 1090 zł za tydzień. Klikając na poniższy banner, możemy sprawdzić aktualne ceny oraz dostępność wycieczek na Kefalonię.

wczasy kefalonia itaka grecos

Wielu turystów spędzających wakacje na Zakynthos, korzysta z oferty jednodniowej wycieczki na Kefalonię, na której możemy zobaczyć najpopularniejsze miejsca na wyspie.

Również sama Kefalonia, jest przez wielu uważana za najcudowniejszą grecką wyspę, nie tylko z racji pięnych widoków, przyrody czy historii, ale i swego rodzaju dzikości i faktu, że nie zagościła na niej tak masowa turystyka jak na Rodos czy Krecie. Wyspa została odkryta przez zagranicznych turystów dopiero w latach 80-tych, a bardziej spopularyzowana dopiero w 2001 roku, kiedy to w kinach pojawił się film z Nicolasem Cagem “Kapitan Corelli“, którego akcja dzieje się właśnie na Kefalonii.

W południowo-wschodniej części wyspy leży Skala, najbardziej na południe wysunięty kurort na Kefalonii, gdzie znajdziemy długa na 4 kilometry plażę. Miejscowość zachowuje swój grecki charakter, w okolicy możemy też znaleźć ruiny rzymskich willi, a nieopodal znajduje się wioska Katelios z której rozpościera się widok na sąsiędnią wyspę – Zakynthos. Co ciekawe, na południowym wybrzeżu Kefalonii możemy również spotkać żółwie Caretta Caretta (plaża Turtle Beach, gdzie znajdują się legowiska żółwi).

Skala, Kelafonia (źródło: http://www.kefalonia.co.uk/resorts/skala/)

Mapa Kefalonii

Wyświetl większą mapę

(fot w nagł. en.wikipedia.org-wiki-File-Myrtos2.JPG).