Polityka prywatności i cookies | Kontakt

Wyspa Korfu

Wyspa Korfu

Korfu to górzysta wyspa w Grecji, w północnej części Morza Jońskiego, położona tuż przy wybrzeżach Albanii. Starożytna nazwa Korfu to Kerkira. Korfu zamieszkuje nieco ponad 100 tys. mieszkańców, a sama wyspa ma powierzchnię 580 km2.

Często Korfu nazywane jest “zieloną wyspą” lub “Królową wysp jońskich”. Zielony kolor pochodzi oczywiście od licznych cyprysów oraz gajów oliwnych, porastających obficie wyspę. Do tego dochodzą, przyjemnie kontrastujące kolory plantacji cytryn i pomarańczy.

Od lat 60-tych XX wieku, Korfu stało się obiektem masowej turystyki, ale już kilkaset lat wcześniej w zachodniej Europie ceniono walory Korfu, nawet Szekspir w swojej “Burzy” zesłał bohaterów na wygnanie, własnie na wyspę Korfu. Do dziś na wyspie znajdują się pałace i wille zamożnych rodów, które upodobały sobie Korfu już na przełomie XVIII i XIX wieku, min. Habsburgów oraz di Savoia.

Ofertę wczasów i wycieczek na wyspę Korfu, oferują w Polsce czołowe biura podróży, takie jak Itaka, Rainbow Tours czy Grecos. Poniżej możemy sprawdzić ceny, dostępność oraz zarezerwować wycieczki na Korfu:

wczasy-korfu-last-minute

Na Korfu latają też tanie linie lotnicze Ryanair i Wizzair, niestety jak na razie, na liście połączeń nie ma lotnisk w Polsce. Czasami jednak można znaleźć tani bilet do Budapesztu, Rzymu czy też Mediolanu-Bergamo, skąd możemy polecieć na Korfu.

Turyści wypoczywający na Korfu, bardzo często korzystają z bliskiej odległości stałego lądu i udają się na wycieczkę do Albanii. Tuż obok obok Korfu znajduje się wybrzeże Albanii, oraz starożytne miasto Saranda o ponad 3 tys. letniej historii.

Najlepsza pora na odwiedziny Korfu to okres od połowy maja do końca lipca. Dziwnym trafem, Korfu upodobały sobie osy, ale pojawiają się one głównie końcem lata, wtedy ich nasilona obecność, może być nieco dokuczliwa.

Mapa wyspy Korfu